Nowoczesne sprawdzarki biletowe SPORTDATA MODULO5 na obiektach Międzynarodowych Targów Poznańskich

Z początkiem września 2018, SPORTDATA zakończyła realizację wymiany  70 sprawdzarek biletowych funkcjonujących w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich. W miejsce dotychczas użytkowanych sprawdzarek biletowych zamontowany został najnowocześniejszy na polskim rynku model  SPORTDATA MODULO5.

Nowe sprawdzarki biletowe posiadają szereg funkcjonalności, które w istotny sposób wpływają na sprawność i komfort procesu wejścia zwiedzających na targi. Dzięki zamontowanym w sprawdzarkach kolorowym ekranom LCD o przekątnej 7 cali, możliwe jest wyświetlanie specjalnie zaprogramowanych, czytelnych animacji, które przeprowadzają osobę wchodzącą przez cały proces odczytu biletu i przejścia przez bramkę. Zamontowane w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich sprawdzarki SPORTDATA MODULO5 posiadają również dedykowany design obudowy, który wraz z wbudowaną wewnątrz nowoczesną elektroniką, umożliwia odczyt biletów z kodem 1D i 2D, odczyt biletów  z ekranu urządzeń mobilnych (np. ekran smartfona), odczyt kart RFID w standardzie MIFARE.

Zakończona wymiana sprawdzarek biletowych to dopiero pierwszy etap kompleksowej modernizacji systemu kontroli biletów, który od niemal 10 lat zarządza procesem wejścia osób i wjazdu pojazdów na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich. Kolejne prace obejmą upgrade oprogramowania zarządzającego systemem, wymianę sprzętu na stanowiskach obsługi klienta oraz montaż nowych sprawdzarek SPORTDATA MODULO5 przy mobilnych bramkach, których Międzynarodowe Targi Poznańskie używają przy organizacji wydarzeń poza swoimi halami. Docelowo na obiekcie będą użytkowane 84 sprawdzarki biletowe. Modernizacją zostanie również objęty wewnętrzny system kontroli dostępu pracowników, zarówno pod względem urządzeń i oprogramowania do kontroli wejść. Zakończenie kolejnego etapu prac planowane jest na listopad 2018 r.

Sprawdzarki biletowe SPORTDATA MODULO5 mają zaimplementowane różne funkcje autonomicznej pracy.  Jednym z nich jest możliwość automatycznego wyłączania ekranów w  gdy nie są używane przez 10 minut. Pozwala to na znaczne wydłużenie żywotności ekranów i oszczędzanie energii elektrycznej niezbędnej do ich zasilania. Czujniki zainstalowane w sprawdzarce umożliwiają autonomiczne:

  • rozjaśnianie ekranów zależne od natężenia otaczającego światła
  • aktywne chłodzenie wnętrza sprawdzarki w zależności od aktualnej temperatury otoczenia.

Żeby wybudzić ekrany sprawdzarki biletowej SPORTDATA MODULO5 należy podejść do urządzenia na odległość około 1,5m.

Jak w praktyce działa wybudzanie ekranów można zobaczyć na poniższym filmie.